In juni 2022 werd bij mij een hysterectomie uitgevoerd door gynaecoloog Baekelandt. Vanaf dag 1 na de operatie kon ik niet meer zitten door de pijn. Dit werd gemeld aan de assistenten, omdat ik dokter Baekelandt na de operatie niet meer gezien heb. Ook de daarop volgende weken werd dit meermaals telefonisch gemeld, maar de assistenten bij wie ik terechtkwam, bleven beweren dat dit normaal was.
Weken na een hysterectomie nog steeds niet kunnen zitten, duidt verre van op een “vlot herstel”, zoals vermeld op het ontslagverslag van het ziekenhuis.
Omdat er een opvolgconsultatie bij een assistente van dokter Baekelandt ingepland was, vroeg ik om deze te verplaatsen naar dokter Baekelandt zelf, maar dit werd categoriek geweigerd door de assistent die ik aan de lijn kreeg. Een consultatie bij dokter Baekelandt werd pas mogelijk na tussenkomst van een externe gynaecoloog.
Na een operatie met complicaties is deze dokter niet meer bereikbaar, hij schermt zich af met assistenten en laat alles aan hen over.
2,5 jaar en veel behandelingen later heb ik nog altijd dezelfde pijn en kan ik nog steeds niet zitten, fietsen, auto rijden … Ik ben hierdoor immobiel en afhankelijk geworden.
Aangezien pijn vanaf 3 maanden chronisch wordt genoemd, was eerder met een adequate pijnbestrijding begonnen moeten worden volgens pijnspecialisten.
Vooraf had dokter Baekelandt gezegd dat alle patiënten zeer tevreden waren na de ingreep en enkel spijt hadden dat ze zich niet eerder hadden laten opereren. Ik heb vooral spijt dat ik deze operatie door deze dokter heb laten uitvoeren. Zijn manier van handelen bij complicaties is, wat mij betreft, onbetrouwbaar en nalatig en geeft blijk van weinig verantwoordelijkheidsbesef.